Finančná gramotnosť PDF Tlačiť E-mail

Počuli ste o projekte „Škola rodinných financií“ ? Tak naši deviataci už áno, pretože mali možnosť vypočuť si prednášku zameranú na túto tému. Projekt „Škola rodinných financií“ je prvý komunitný projekt sociálno-finančného vzdelávania na Slovensku zameraný na finančné vzdelávanie priamo v komunitách.

Prináša do komunity žiakov zmysluplné a metodicky prepracované učenie pre život, ktoré vedie k porozumeniu základných finančných produktov, s ktorými sa bežne v živote stretávame a ktoré výrazne ovplyvňujú rozhodovanie mladých ľudí a život rodiny.

Pán Ing. Kvaššay, učiteľ z Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici, vysvetlil našim deviatakom zásady správneho rodinného rozpočtu, osobného rozpočtu, dozvedeli sa niečo o efektívnom sporení, kde možno vhodným spôsobom ušetriť, ale aj o úveroch , bezpečných pôžičkách a splátkach, no a keďže dnešný mladý človek je už aj majiteľom  platobnej karty, tak aj na túto tému odzneli poučné slová.

Tento projekt je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy , výskumu a športu SR. Mgr. A.Trníková

Fotogaléria na fc stránke školy

Posledná úprava Štvrtok, 26 Október 2017 10:09