Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Dejepisná exkurzia do Viedne PDF Tlačiť E-mail

V piatok ráno 27.10.2017 sa obyvatelia bytovky pri zastávke Helenská I určite netešili. Ešte nebolo ani 6 hodín a oni mali budíček v podobe 30 džavotajúcich detí, ktoré netrpezlivo očakávali autobus, ktorý by ich odviezol do hlavného mesta Rakúska na dlho čakanú exkurziu. Pas si nikto nezabudol, a tak sme nasadli a išlo sa. Nálada v autobuse bola výborná, nepokazil nám ju ani lejak krátko pred cieľom našej cesty. Akoby zázrakom nám počasie umožnilo prehliadku historického centra a jeho pamätihodností bez dáždnikov. A tak sme videli Hofburg a jeho záhrady, priľahlé Námestie Márie Terézie, ulice Kohlmarkt a Graben, Dóm sv. Štefana, Augustiniánsky kostol, kapucínsku rodinnú hrobku Habsburgovcov a mnoho ďalších pamiatok. Nastúpili sme opäť do autobusu, ktorý nás mal priviezť k zámku Schoenbrunn, no spustil sa taký lejak, aký sme už dlho nezažili. Zmenili sme teda plány a uprednostnili sme Technické múzeum a jeho exponáty. Keď sme sa dosýta pohrali a vyskúšali, čo sa dalo, rozhodli sme sa využiť, že lejak sa zmenil na mrholenie a nabrali sme smer Schoenbrunn. Počasie sa vyjasnilo, dokonca vyšlo aj slniečko, a tak sme si pobyt v areáli zámku mohli naplno užiť. Potom už sme sa museli vrátiť na Slovensko, pretože nás čakal ešte program v našom hlavnom meste. Domov sme sa vrátili až po 21. hodine, boli sme unavení, ale plní dojmov a zážitkov. Mgr. D. Markovičová

Fotogaléria

Posledná úprava Nedeľa, 26 November 2017 20:00
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 677474bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.