Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Prezentácia stredných škôl PDF Tlačiť E-mail

Čas podávania prihlášok do stredných škôl sa blíži a žiaci deviateho ročníka stoja pred neľahkým rozhodnutím, výberom strednej školy. Toto rozhodnutie sa netýka len žiaka, ale i zákonných zástupcov, ktorým je v prípade potreby a záujmu k dispozícii v škole výchovný poradca. Ak má žiak záujem o strednú školu, ktorá vyžaduje overenie špeciálnych zručností, schopností a talentu, takzvané „talentovky“, podáva prihlášku do 20.2. 2018. Ostatní žiaci majú čas rozhodnúť sa do 10.4. 2018.

 

Niekedy je veľmi náročné skĺbiť záujmy dieťaťa s možnosťami uplatnenia na trhu práce. Je  dobré, keď žiak už dlhšiu dobu vie, k čomu inklinuje, čo ho baví a čomu by sa chcel v budúcnosti venovať. Medzi deviatakmi sa však nájdu i takí, ktorí vôbec nevedia, pre ktorú strednú školu sa rozhodnúť, ktorý odbor si spomedzi ponúkaných možností vybrať.

Preto sa naša základná škola po minuloročných skúsenostiach opäť rozhodla uskutočniť stretnutie so strednými školami. Stretnutie sa uskutočnilo 18. januára 2018 a bolo určené žiakom deviateho ročníka a ich zákonným zástupcom. Naším hlavným cieľom bolo poskytnúť rodičom i žiakom možnosť priamej komunikácie so strednými školami, príležitosť konzultácie a získanie informácií o jednotlivých učebných a študijných odboroch priamo od strednej školy. Pozvanie prijala aj Mgr. Anna Konrádová, špeciálna pedagogička z CPPPaP v Považskej Bystrici. Rodičom i žiakom poskytovala individuálne konzultácie a cenné rady o tom, ako postupovať pri výbere strednej školy.

Veľkým prínosom pre všetkých bola nepochybne i účasť zástupcu jednej z popredných firiem v Považskej Bystrici, firmy PSL, a.s., Vladimíra Kollára, ktorý predstavil firmy vstupujúce do duálneho vzdelávania. Povedal, že duálny vzdelávací systém výrazne posilňuje praktické vyučovanie a žiakom prináša možnosť získať rôzne benefity poskytované zamestnávateľom. Zároveň potvrdil, že ho považuje za veľké pozitívum a rodičom vysvetlil, ako postupovať v prípade záujmu o tento typ vzdelávanie.

O skúsenostiach s duálnym vzdelávaním, jeho perspektívach a možnostiach štúdia hovoril aj riaditeľ SOŠ strojníckej v Považskej Bystrici Štefan Capák.

Informácie stredných škôl  o možnostiach štúdia, učebných a študijných odboroch, duálnom vzdelávacom systéme, kritériách prijatia, ako i pripravovaných podujatiach pre žiakov považujeme za veľmi dôležité a veríme, že práve toto stretnutie pomôže našim deviatakom rozhodnúť sa pre správnu strednú školu.

Mgr. L. Mináriková, výchovná poradkyňa


Fotogaléria

Posledná úprava Utorok, 30 Január 2018 17:54
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 677472bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.