Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

SME V ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail

Vzdelávací projekt pre žiakov základných škôl  a študentov gymnázií a stredných škôl.

Cieľom projektu SME V ŠKOLE  je sprostredkovať vedomosti zábavnou a tvorivou formou pomocou denníka SME. Žiaci zapojení do tohto projektu dostali pracovné zošity , ktoré sú spracované na rôzne predmety a témy. Naša škola si vybrala dopravnú výchovu. V pracovnom zošite sa okrem odborného textu z dopravnej výchovy, ktorý je v súlade s učebnými osnovami nachádza množstvo úloh interaktívneho charakteru, pri ktorých pracujú žiaci s informáciami denníka SME. Čítaním

článkov v denníku SME sa žiaci zdokonaľovali aj zo slovenského jazyka a literatúry. Projekt sa začal realizovať začiatkom školského roka 2013-2014 a zapojili sme tri triedy 3.A, 5.A, 5.B. Doručením denníka SME / dvakrát týždenne/ sme čítali  a pracovali s informáciami.

 

V denníku sme nachádzali riešenia k úlohám v pracovnom zošite. Vystrihovali sme, kreslili sme, riešili sme dopravné situácie a križovatky, tvorili sme si vlastné pravidlá cestnej premávky s nádychom humorných situácií. Kreslili sme komiks o prechádzaní cez cestu, riešili sme možnosť chodiť v plnej premávke mestom na chodúľoch.

V texte pracovného zošita sme hľadali nevhodné momenty správania sa tínedžera Mikyho počas cesty do školy. A aby sme sa poučili aj o ekológii a zdravom spôsobe života, ktorý vplýva na naše zdravie a životné prostredie, naučili sme sa správne jazdiť na bicykli, a aj to čo patrí k správnej výbave bicykla. K základným vedomostiam patrili aj dopravné značky a ich význam pre nás chodcov a účastníkov cestnej premávky. No, a ak by sme boli svedkami dopravnej nehody, vieme privolať rýchlu zdravotnú pomoc, prípadne dať prvú pomoc. Na záver, aby sme všetky tieto poučné hodiny dopravnej výchovy uzavreli, dostali sme za odmenu vodičský preukaz chodca.


Posledná úprava Utorok, 11 Marec 2014 07:25
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638480bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.