Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Škola priateľská deťom PDF Tlačiť E-mail

Naša škola sa v tomto školskom roku 2015/2016 rozhodla zapojiť do programu Škola priateľská deťom. Program je odporúčaný Ministerstvom školstva SR ako vhodný doplnok ľudsko-právnej problematiky v Pedagogicko-organizačných pokynoch. Je súčasťou medzinárodného programu UNICEF a siete škôl označených logom Škola priateľská k deťom.

 

Cieľom programu je vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. V centre záujmu sú práva dieťaťa, ale aj participácia detí na chode školy, s ktorou úzko súvisí aj ich zodpovednosť. Škola priateľská k deťom nielen učí o právach dieťaťa, ale nimi aj žije. Nastavuje rámec fungovania medzi deťmi, pedagógmi a  rodičmi.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Na to, aby naša škola získala titul Škola priateľská k deťom je potrebné splniť minimálne týchto 7 základných kritérií:

- informovanie detí a rodičov o programe Škola priateľská k deťom

- školenie pre personál školy

- nástenka venovaná právam detí, spolupráci s UNICEF a Linke detskej istoty pri SV pre UNICEF

- práva detí v školskom vzdelávacom procese

- participácia detí na chode školy

- zapájanie školy do aktivít UNICEF Slovensko

- žiacky školský parlament/žiacka školská rada

Plnenie kritérií:

V zmysle programu sa žiaci podieľali na tvorbe Vnútorného poriadku školy, ku ktorému mohli spoločne predkladať svoje pripomienky. V súvislosti s prehodnocovaním školského poriadku, žiaci poukázali aj na ďalšie aspekty, ktoré prispejú k príjemnejšej atmosfére školy.

 

Veríme, že sa nám postupne podarí splniť všetky kritéria a naša škola sa bude môcť na konci školského roka popýšiť titulom „Škola priateľská deťom“.

 

PaedDr. V. Mužíková

Posledná úprava Štvrtok, 05 November 2015 07:05
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638479bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.