Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

12.5.2010 Mesiac lesov PDF Tlačiť E-mail

lesniciV rámci apríla - mesiaca lesov, sa uskutočnilo pre žiakov piateho ročníka pekné a zaujímavé podujatie. Formou zážitkového učenia si pracovníci štátnych lesov, v zastúpení Ing. Gábrišovou, Ing. Kaššákovou a Ing. Špánikom, pripravili aktivity, v rámci ktorých sa deti oboznámili so životom lesa, jeho obyvateľmi, 

 starostlivosťou   oň. Vlastnoručne si skúsili pílenie dreva na stojke, zhotovili búdku pre vtákov. Na záver, aj napriek nepriazni počasia, sa presunuli pred priestory telocvične kde spoločnými silami vysadili a vyznačili smrekovec opadavý a smrek, ku ktorým inštalovali aj informačné tabuľky. Týmto sa začali písať prvé riadky spolupráce lesníkov a detí školy. Priestor s vysadenými stromami, ako i jeho zveľaďovanie si berú od tohto dňa na starosť piataci so svojimi triednymi pani učiteľkami Vierkou Hladkou a Mirkou Mytníkovou. Budú ho pozorovať a zveľaďovať až do odchodu z našej školy. Na záver chceme za poučné a zaujímavé stretnutie poďakovať pracovníkom štátnych lesov a odkázať im, že to čo nás naučili padlo na úrodnú pôdu.

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 639996bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.