Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

19.5.2010 Návšteva múzea PDF Tlačiť E-mail

muzeumHistória, to nemusí byť len štúdium učebnice dejepisu. Čo dokáže urobiť pre zachovanie tej našej - regionálnej histórie zapálené srdce amatérskeho historika, o tom sa mohli presvedčiť 13.5.2010 naši piataci. Navštívili malé múzeum, ktoré si v priestoroch svojho súkromného domu zriadil pán Ladislav Janech. Svojou veľkosťou sa síce  nemôže rovnať tým veľkým múzeám, zato si v ňom mohli žiaci pozrieť veľké množstvo exponátov, ktoré dokumentujú najrôznejšie oblasti života našich predkov v blízkej i vzdialenejšej minulosti. Bolo, naozaj, čo obdivovať: mince, nábytok, koberce, nádoby, skameneliny, pracovné nástroje, fotografie, poľovnícke trofeje, makety domov, odevy.... A k tomu všetkému ešte výklad pána Janecha. Pri jeho počúvaní nikto nepochyboval o tom, že história nášho regiónu je jeho srdcovou záležitosťou. Jeho nadšenie pre históriu s ním zdieľa aj jeho sestra. Pani Hofericová porozprávala žiakom zážitky z mladosti, keď s bratom boli ešte malé deti. Okrem exponátov vo vnútri domu si žiaci mohli pozrieť aj starú studňu a hrad pred domom, ktoré pekne dotvárali atmosféru návštevy rodiny Janechovcov.

 

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 639964bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.