25.5.2010 Besiedky prvákov PDF Tlačiť E-mail

1-b"Ľúbim kvietky, ľúbim vtáčky, každú hračku maličkú, ale najviac zo všetkého ľúbim svoju mamičku." Začiatkom mája sa v prváckych triedach "mama" obmieňalo v mnohých podobách. Slová "šťastie, láska, poklad, slniečko,.." zneli v básničkách, pesničkách, ľudovom tanci. Pani učiteľky a deti vložili do prípravy   besiedky kúsok  svojho srdca, tie prispeli aj vlastnou tvorbou. Písali alebo kreslili na tému "Prečo ľúbim svoju mamu?", pani učiteľky vyznania prepísala a prváci ich čítali v úvode besiedky. Čítanie sprevádzali rôzne emócie: šťastie, dojatie, smiech prítomných mamičiek, zopár tatinov, súrodencov a pozvaných hostí: pani riaditeľky a pani zástupkyne. Dôvody na lásku: "lebo mi dávaš eurá, lebo ma tak veľa nebiješ, robíš dobrú desiatu, požičiaš mi svoju čiapku", svedčia o úprimnosti detskej duše. Samozrejme, v prejavoch prevládali láska, čas a trpezlivosť, ktoré mamy dávajú svojim ratolestiam. Po posledných veršoch deti odovzdali srdiečkový darček. Pripravené bolo malé pohostenie a spoločenské hry. Puzzle, pexeso, Človeče, nehnevaj sa! iste spríjemnili posedenie. Pani učiteľky a jej žiaci dúfajú, že pripravený program sa každému pozvanému páčil.