Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

25.5.2010 Besiedky prvákov PDF Tlačiť E-mail

1-b"Ľúbim kvietky, ľúbim vtáčky, každú hračku maličkú, ale najviac zo všetkého ľúbim svoju mamičku." Začiatkom mája sa v prváckych triedach "mama" obmieňalo v mnohých podobách. Slová "šťastie, láska, poklad, slniečko,.." zneli v básničkách, pesničkách, ľudovom tanci. Pani učiteľky a deti vložili do prípravy   besiedky kúsok  svojho srdca, tie prispeli aj vlastnou tvorbou. Písali alebo kreslili na tému "Prečo ľúbim svoju mamu?", pani učiteľky vyznania prepísala a prváci ich čítali v úvode besiedky. Čítanie sprevádzali rôzne emócie: šťastie, dojatie, smiech prítomných mamičiek, zopár tatinov, súrodencov a pozvaných hostí: pani riaditeľky a pani zástupkyne. Dôvody na lásku: "lebo mi dávaš eurá, lebo ma tak veľa nebiješ, robíš dobrú desiatu, požičiaš mi svoju čiapku", svedčia o úprimnosti detskej duše. Samozrejme, v prejavoch prevládali láska, čas a trpezlivosť, ktoré mamy dávajú svojim ratolestiam. Po posledných veršoch deti odovzdali srdiečkový darček. Pripravené bolo malé pohostenie a spoločenské hry. Puzzle, pexeso, Človeče, nehnevaj sa! iste spríjemnili posedenie. Pani učiteľky a jej žiaci dúfajú, že pripravený program sa každému pozvanému páčil.

 

 

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 639983bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.