Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

21.10.2009 Triedenie odpadu PDF Tlačiť E-mail

1-1-2009-nadobyV tomto školskom roku sme sa odhodlali na nový krok v oblasti ochrany životného prostredia, okrok ktorý je zdanlivo jednoduchý, ale o to významnejší a to o triedenie odpadu vjednotlivých triedach ako i v školskej jedálni.


Na začiatku školského roka dostala každá trieda a každé oddelenie školského klubu spolu striednymi učiteľmi a pani vychovávateľkami úlohu zhotoviť odpadové nádoby na papier a plasty. Jedinou podmienkou bolo dodržanie farieb a to modrej na papier a žltej na plasty. Ostatné zostalo na motivácií pedagógov a tvorivosti žiakov. Prevažná väčšina pedagógov a žiakov sa zhostila tejto úlohy schuťou o čom nás presvedčili aj zhotovené nádoby.

Ako najlepšie boli vyhodnotené triedy I.A s pani učiteľkou Fapšovou, IV.A s pani učiteľkou Lapúnikovou, V.A s pani učiteľkou Hladkou, V.B s pani učiteľkou Mytníkovou, VIII.B s pani učiteľkou Markovičovou a IV. oddelenie ŠKD s pani vychovávateľkou Vojáčkovou.Druhou úlohou bolo zabezpečiť skladovanie a odvoz nami separovaného zberu. Tu nám v ústrety a s veľkou ochotou pomohla firma MEGAWASTE Považská Bystrica, kde sme po predložení nášho zámeru a po osobnom stretnutí okamžite dospeli k dohode a začali tak písať prvé riadky novej spolupráce enviromentálnej oblasti.

Týmto prvým krokom sa budeme snažiť pomáhať životnému prostrediu, ktoré máme len jedno jediné a aj našim pričinením ho dostať na správnu koľaj, kde jednoznačne patrí. Veríme, že sa nám náš zámer vydarí a bude prínosom pre všetkých.

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 639990bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.