21.10.2009 Triedenie odpadu PDF Tlačiť E-mail

1-1-2009-nadobyV tomto školskom roku sme sa odhodlali na nový krok v oblasti ochrany životného prostredia, okrok ktorý je zdanlivo jednoduchý, ale o to významnejší a to o triedenie odpadu vjednotlivých triedach ako i v školskej jedálni.

Na začiatku školského roka dostala každá trieda a každé oddelenie školského klubu spolu striednymi učiteľmi a pani vychovávateľkami úlohu zhotoviť odpadové nádoby na papier a plasty. Jedinou podmienkou bolo dodržanie farieb a to modrej na papier a žltej na plasty. Ostatné zostalo na motivácií pedagógov a tvorivosti žiakov. Prevažná väčšina pedagógov a žiakov sa zhostila tejto úlohy schuťou o čom nás presvedčili aj zhotovené nádoby.

Ako najlepšie boli vyhodnotené triedy I.A s pani učiteľkou Fapšovou, IV.A s pani učiteľkou Lapúnikovou, V.A s pani učiteľkou Hladkou, V.B s pani učiteľkou Mytníkovou, VIII.B s pani učiteľkou Markovičovou a IV. oddelenie ŠKD s pani vychovávateľkou Vojáčkovou.Druhou úlohou bolo zabezpečiť skladovanie a odvoz nami separovaného zberu. Tu nám v ústrety a s veľkou ochotou pomohla firma MEGAWASTE Považská Bystrica, kde sme po predložení nášho zámeru a po osobnom stretnutí okamžite dospeli k dohode a začali tak písať prvé riadky novej spolupráce enviromentálnej oblasti.

Týmto prvým krokom sa budeme snažiť pomáhať životnému prostrediu, ktoré máme len jedno jediné a aj našim pričinením ho dostať na správnu koľaj, kde jednoznačne patrí. Veríme, že sa nám náš zámer vydarí a bude prínosom pre všetkých.