6.11.2009 - Jablko ... PDF Tlačiť E-mail
Týždeň venovaný zdraviu.

3.a-1.miesto Všetci si želáme, aby naše deti jedli zdravo. Symbolom zdravia z našej
 prírody v šupke sa tento krát pre nás stalo „obyčajné" jablko.
 Heslo - Zjedz aspoň jedno jablko denne - našu základnú školu na sídlisku
 Rozkvet sprevádzalo celý týždeň - 19.10.- 23.10.2009.

Týždeň zdravia sme odštartovali výchovným koncertom s názvom - Zdravé deti - to dnes letí.

V utorok takmer všetci žiaci a nielen žiaci, ale aj pani riaditeľka, Mgr.Zuzana Veverková a učitelia prišli do školy s jabĺčkami v ruke. Nasledovala rozhlasová relácia: Ovocie a zelenina. Pripravila si ju pre deti vedúca školskej jedálne Ľubica Mišíková.

Nasledovali rôzne súťaže: Súťaž jednotlivcov o „Najťažšie jablko", súťaž triednych kolektívov v zbere jablkových jadierok, výtvarná súťaž 1. stupňa s názvom Ovocníčkovia, výtvarná súťaž 2. stupňa s názvom - Jablko - symbol zdravého života.

Jablkové aktivity v jednotlivých triedach si pripravili triedni učitelia podľa výberu detí. Žiaci si urobili aj kútik z celotýždňového snaženia (výtvarné práce, výrobky z jabĺk a pod.) Najťažšie jablko doniesla Ivanka Kulíšková zo 6.a triedy. Jeho hmotnosť bola 509 g. Súťaž v nazbieraní čo najväčšieho množstva jablkových jadierok vyhrala 1.a trieda s pani učiteľkou, Mgr. Kristínou Fapšovou. Nazbierali spolu 98 g. jablkových jadierok.

V školskej jedálni bola nainštalovaná: výstava odrôd jabĺk a ukážky materiálov a pomôcok používaných pri ošetrovaní jabloní. Na túto výstavu sa postupne prišli pozrieť všetci žiaci našej školy. Tento zábavný a zdravý týždeň pripravili panie učiteľky: Mgr. Alena Drblíková a Mgr. Ľuba Jurdíková.

V školskej knižnici súčasne prebiehala predajná výstava s názvom - Zdravie v knihách. Pripravila ju Mgr. Kristína Fapšová.

Školský klub detí prekvapil pekným jesenným podujatím pre starých rodičov a starších spoluobčanov zo sídliska Rozkvet s názvom - Tekvicové kráľovstvo. Naši najmladší žiaci im predviedli kultúrny program, rozdali rôzne darčeky a občerstvenie.

Jeseň sme oslávili naozaj s úctou, zdravo a zábavne.

Mgr. Ľuba Jurdíková, koordinátor ŠPZ

Vyhodnotenie jablkového týždňa

90% žiakov prišlo do školy s jablkom v ruke.

Najviac jablkových jadierok nazbierali:

1. miesto: 1.a trieda 98 g. Mgr. K. Fapšová
2. miesto: 2.b 28 g. Mgr. A. Drblíková
3. miesto: 4.b 24 g. Mgr. Z. Suchárová

Najťažšie jablká priniesli:

1. miesto: 6.a Ivana Kulíšková 509 g.
2. miesto: 2.b Andrej Kukučka 490 g.
3. miesto: 4.b Natália Kulíšková 478 g.

Najkrajšie jablkové kútiky v triedach urobili (vyberal žiacky parlament):

1. miesto: 3.a Mgr. B. Strinková
2. miesto: 1.a Mgr. K. Fapšová
3. miesto: 8.a Mgr. A. Trníková

Všetky vybrané výtvarné práce nainštalované vo vestibule školy boli nádherné. Bolo naozaj náročné vybrať víťaza.

Výtvarnú súťaž vyhral Anton Ciprich 7.a trieda