4.12.2009 Beseda PDF Tlačiť E-mail

beseda7Pripraviť mladú generáciu na budúce poslanie manželstva a rodičovstva  je dôležitou úlohou každej dospelej generácie. Z tohto dôvodu sa dňa   28.10.2009 konala na ZŠ Rozkvet beseda pre žiakov 8. a 9. ročníka pod   názvom Manželstvo a rodičovstvo, ktorú viedla Mgr. I. Faktorová z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Považská Bystrica. Beseda sa niesla v priateľskom rozhovore o vzťahoch v rodine, o funkcii manželského zväzku v našej spoločnosti a o význame rodiny v súčasnej dobe. Z informácií a poznatkov, ktoré žiaci na besede nadobudli sa v dňoch 24.11.2009 a 2.12.2009 uskutočnil na našej škole kvíz. Podľa odpovedí žiakov na jednotlivé otázky je zrejmé, že žiaci danej problematike rozumejú a majú aj svoje reálne predstavy o budúcom postavení a úlohe v manželstve a plánovanom rodičovstve.