28.2.2010 ŠKD Pochovávanie basy PDF Tlačiť E-mail

faqsiangova-veselicaV utorkové popoludnie 16. februára sa obsadili priestory školského klubu detí pri ZŠ Rozkvet v Považskej Bystrici bosorky, čerti, staré tetky, čarodejníci , proste masky od výmyslu sveta! Stretli sa na fašiangovej veselici spojenej s pochovávaním basy. Tancovačka bola poprepletaná zábavnými súťažami a veľkým sólom s basou, okolo ktorej sa všetko krútilo. Zabávajúce masky prišli pozdraviť aj hostia pod vedením našej pani riaditeľky Zuzany Veverkovej.   A nezostalo len pri pozdrave. Hneď boli vtiahnuté do rozprávkového sveta, kde dokázali, že šantenie s deťmi je pre nich príjemné.   Aj keď sme sa všetci zabávali veľmi dobre, čakala nás na konci aj smutnejšia povinnosť a to odprevadiť basu, ktorá to už nezvládla, na odpočinok. Nie však nadlho - po veľkonočných sviatkoch si ju opäť vyzdvihneme.
Aj takouto formou sme chceli našim deťom pripomenúť pekné tradície, ktoré sa pomaly zo života vytrácajú.