8.5.2010 Využitie odpadového materiálu PDF Tlačiť E-mail

odpadTo, čo je pre niekoho odpad, pre iných môže byť materiál pre umeleckú činnosť.
V priestoroch 1. stupňa, v pavilóne G na našej škole sa uskutočnila vo štvrtok 25. 3. popoludní o 14,00 hod. výstava praktických aj umeleckých výrobkov z odpadového materiálu, spojená s módnou prehliadkou našich žiakov.
Na túto výstavu sa žiaci pripravovali jeden mesiac. Na 1. stupni vznikli naozaj zaujímavé veci ako napr. domček s nábytkom aj obyvateľmi, kozmická loď, robot, obrovská húsenica, bábky, zvieratká , ovocie, kvietky, masky a obrázky. Žiaci druhého stupňa sa zamerali na praktické využitie takýchto výrobkov. Vytvorili vázy, podložky pod hrnce a svietniky.
Príjemným spestrením popoludnia bola módna prehliadka. Modely boli samozrejme vytvorené tiež z odpadu. Napriek tomu boli kreatívne a krásne.
Ďakujeme všetkým žiakom aj učiteľom, ktorí prispeli k tomu, aby sme toto pekné podujatie mohli spoločne zrealizovať. Koordinátorom tejto akcie bola pani učiteľka Ľuba Jurdíková.