Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

22.9.2010 Olympiáda Rožňov PDF Tlačiť E-mail

olympidaV dňoch 15. - 17. septembra 2010 sme sa zúčastnili IV. medzinárodnej olympiády detí a mládeže v Rožňove. Olympijskú výpravu tvorilo 40 žiakov školy rozdelených do kategórii 2.-5. ročník a 6.-9. ročník. O mladšiu kategóriu sa starali pani zástupkyňa Mgr. Dana Baránková a pani vychovávateľka Zuzana Vojáčková, nuž a tú staršiu mali pod drobnohľadom pani učiteľka Mgr. Viera Hladká a pán učiteľ Mgr. Dušan Malovec. Spolu s nami sa olympiády zúčastnila aj naša pani riaditeľka Mgr. Zuzana Veverková, ktorá sa zase poriadne starala o nás všetkých, čo jej dalo poriadne zabrať.


Účasť na podujatí takého rozsahu bolo pre nás novou skúsenosťou ako aj výzvou, a preto sme chceli obstáť so cťou, čo sa nám, medzi veľkou konkurenciou aj podarilo.
Pocit hrdosti nás hrial aj pri slávnostnom otvorení olympiády, ktorej sa zúčastnili známi športovci ako napríklad:
Dana Zátopková - olympijská víťazka v hode oštepom , Jiří Raška, olympijský víťaz, český lyžiar storočia, Tatiana Kocembová strieborná majsterka sveta v behu na 400 metrov... Nuž a medzi nimi aj náš pán učiteľ Mgr. Dušan Malovec, ktorý získal na olympijských hrách v Moskve 7. miesto v štafetovom behu na 4x400 m, a je aj držiteľom viacerých titulov z majstrovstiev Československa, Európy a sveta.
Nuž a tu niekde sa začala písať naša historicky prvá účasť na medzinárodnej olympiáde...
Výsledky:
2. - 5. ročník
ATLETIKA
1. miesto - zlatá medaila
Terézia Adamčíková - hod kriketovou loptičkou
Terézia Majerská - hod kriketovou loptičkou
Andrej Kukučka - plávanie 25 metrov voľný spôsob
2. miesto - strieborná medaila
Andrej Kukučka - skok do diaľky
3. miesto - bronzová medaila
Alexandra Holíková - hod kriketovou loptičkou
KOLEKTÍVNE ŠPORTY
1. miesto - zlatá medaila - vybíjaná dievčat (družstvo tvorilo všetkých 10 dievčat 2.-5. ročníka)
Na tomto mieste treba pochváliť aj Adriána Hlaváča, ktorého v skoku do diaľky od medailového miesta delilo iba zopár centimetrov ako aj Tamarku Majerskú, ktorá skončila vo vytrvalostnom behu na 6. mieste.
6. - 9. ročník
ATLETIKA
3. miesto bronzová medaila
Roman Hošták - skok do diaľky
Petra Ovseníková - plávanie 50 m voľný spôsob
V plávaní na 50 metrov vo voľnom spôsobe delilo Lukáša Ovseníka od medailového umiestnenia len pár sekúnd, takže podal veľmi dobrý výkon.
Nuž a veľkú pochvalu si zaslúžia aj ostatní súťažiaci, ktorí síce nestáli na stupňoch víťazov, ale svojimi výkonmi a prístupom boli vlastne víťazmi tiež.

Účastníci olympiády:
2.-5.ročník 
Dominika Gajdošíková, Terézia Adamčíková, Terézia Majerská, Alexandra Holíková, Tamara Majerská,  Monika Bazalová, Klára Šadláková, Barbora Kotačková, Monika Žilinčíková, Denisa Piačková, Kevin Zemančík, Adam Krčmárik,   Andrej Kukučka, Pavol Vojtek, Adrián Hlaváč, Tomáš Bednár, AndrejSabo, Martin Sedlák, Lukáš Hujo, Tomáš Ondrásky
6.-9.ročník
Dominika Mináriková, Ľuboš Valach, Ivana Kulíšková, Kamil Bušniak, Katarína Pechová, Krištof Letko, Renátka Baloghová, Kristián Dubový, Barbora Valová, Roman Hošták, Miriam Mančíková, Filip Otradovec, Petra Ovseníková, Lukáš Ovseník, Michaela Mariňáková, Peter Záhon, Radka Štefániková, Jakub Žilinčík, Miroslava Rezáková, Gabriel Denis Hašík


 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638284bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.