18.10.2010 Cvičenie v prírode PDF Tlačiť E-mail

cvicenia-v-prirodeCvičenie v prírode 15.10.2010 sa začalo vyhlásením chemického poplachu. Nie však školským rozhlasom, ako sme boli zvyknutí, ale búchaním na kovovú hranu, čo bolo iné, ale potrebné ukázať, aby žiaci poznali i tento spôsob vyhlasovania poplachu. Chemický poplach na školskom dvore bol simulovaný   svetlicou. Aj napriek    tomu,   že o poplachu žiaci nevedeli, zvládol sa veľmi dobre. Po ňom sa žiaci ročníkov 1. - 4. vrátili na vyučovanie a žiaci ročníkov 5.- 9. sa odobrali na jednotlivé stanoviská, kde si preverili svoje vedomosti z poskytovania prvej pomoci, orientácie v prírode, zdravotnej prípravy a z riešenia mimoriadnych udalostí. Pokračovali sme ukážkou polície ako narábať so samopalom, čo robiť keď nájdeme zbraň, aby sme neohrozili seba ani nikoho v našej blízkosti. Žiaci si mohli prakticky vyskúšať streľbu. Branný deň sme ukončili ukážkou vystreľovania svetlíc s padáčikom na identifikáciu miesta.