Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

7.12.2010 Triedime odpady v rámci Recyklohier PDF Tlačiť E-mail

Naša škola sa zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry. Program organizuje spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení.
Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov v mladej generácii a tiež zaistiť recykláciu drobných starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení a batérií v čo najvyššej miere.
V rámci projektu Recyklohry bude naša škola vybavená zbernou nádobou na starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení, baterií a monočlánkov.
Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK bude umiestnená vo vestibule školy.
Každý žiak bude môcť do školy nosiť staré a nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, akumulátorový skrutkovač a podobne).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

Vážení rodičia, aj Vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma staré, opotrebované alebo nefunkčné drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.
Ďakujeme.

 

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638289bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.