7.12.2010 Triedime odpady v rámci Recyklohier PDF Tlačiť E-mail

Naša škola sa zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry. Program organizuje spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení.
Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov v mladej generácii a tiež zaistiť recykláciu drobných starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení a batérií v čo najvyššej miere.
V rámci projektu Recyklohry bude naša škola vybavená zbernou nádobou na starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení, baterií a monočlánkov.
Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK bude umiestnená vo vestibule školy.
Každý žiak bude môcť do školy nosiť staré a nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, akumulátorový skrutkovač a podobne).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané starých, opotrebovaných a nefunkčných elektrozariadení a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

Vážení rodičia, aj Vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma staré, opotrebované alebo nefunkčné drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.
Ďakujeme.