Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

15.12.2010 Šaliansky Maťko PDF Tlačiť E-mail

V pondelok 29.11. prebehlo na našej škole školské kolo v prednese povestí Šaliansky Maťko. Z triednych kôl do školského postúpilo 16 žiakov. Zástupcovia jednotlivých tried súťažili v dvoch kategóriách. Žiaci 2. a 3. ročníka tvorili prvú a žiaci 4. a 5. ročníka druhú kategóriu. Žiaci si vybrali povesti autorov z nášho regiónu ale aj zo širšieho okolia. Všetci účastníci školského kola boli na súťaž veľmi dobre pripravení. Porota mala ťažkú úlohu vybrať do okresného kola tých najlepších. Všímala si hlavne správny žánrový výber, výraznosť prejavu, prácu s hlasom pri priamej reči, správnu výslovnosť a intonáciu. Mnohé z povestí prekvapili všetkých zúčastnených svojim vtipom a životnou múdrosťou. Keďže veľa výkonov bolo veľmi kvalitných, po ťažkom rozhodovaní sa napokon podarilo porote vybrať najlepšieho v každej kategórií. Našu školu budú 8.12.2010 v CVČ na okresnom kole reprezentovať za prvú kategóriu Kristína Bröstlová z 3.b a za druhú kategóriu Petra Podoláková z 5.b. Víťazi boli odmenení knihami, vecnými cenami a sladkosťami ktoré venovalo ZRŠ.

 

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 639952bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.