Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

9.3.2011 Pochovávanie basy PDF Tlačiť E-mail

pochovavanie-basy1S fašiangami sa rozhodli poriadne rozlúčiť aj deti nášho školského klubu. V utorňajšie popoludnie sa začali v ich priestoroch schádzať všetci, ktorí si chceli ešte v posledný fašiangový deň užiť zábavy. A neboli to len klubisti, ale aj ich rodičia a pani učiteľky. Stretnutie to bolo zaujímavé - zabávali sa cigánky, staré tetky, čerti, zvieratká... no a samozrejme basa. Nechýbali ani výborné šišky, ktoré zabezpečila pre všetkých zabávajúcich sa naša pani riaditeľka Zuzana Veverková, ktorá sa s deťmi aj veľmi dobre zabávala. Záver patril pochovávaniu unavenej basy, ktoré bolo v plnej réžií pani vychovávateliek a praktikantiek. Nuž a naplakali sa až - až! Ešteže sa s basou lúčime len na štyridsať dní!
Aj takouto formou sme chceli na našej škole priblížiť deťom zvyky a tradície, ktoré sa pomaly z nášho života vytrácajú.

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638278bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.