9.3.2011 Pochovávanie basy PDF Tlačiť E-mail

pochovavanie-basy1S fašiangami sa rozhodli poriadne rozlúčiť aj deti nášho školského klubu. V utorňajšie popoludnie sa začali v ich priestoroch schádzať všetci, ktorí si chceli ešte v posledný fašiangový deň užiť zábavy. A neboli to len klubisti, ale aj ich rodičia a pani učiteľky. Stretnutie to bolo zaujímavé - zabávali sa cigánky, staré tetky, čerti, zvieratká... no a samozrejme basa. Nechýbali ani výborné šišky, ktoré zabezpečila pre všetkých zabávajúcich sa naša pani riaditeľka Zuzana Veverková, ktorá sa s deťmi aj veľmi dobre zabávala. Záver patril pochovávaniu unavenej basy, ktoré bolo v plnej réžií pani vychovávateliek a praktikantiek. Nuž a naplakali sa až - až! Ešteže sa s basou lúčime len na štyridsať dní!
Aj takouto formou sme chceli na našej škole priblížiť deťom zvyky a tradície, ktoré sa pomaly z nášho života vytrácajú.