Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

18.4.2011 Matematický klokan PDF Tlačiť E-mail

Matematický klokan patrí medzi najväčšie žiacke súťaže na svete. Aby aj naši žiaci mohli súťažiť, o to sa organizačne postarala pani učiteľka Husseinová. Tento rok sa súťaž uskutočnila v pondelok 21. marca 2011 a bol to už jej 20. ročník. Zúčastnilo sa jej spolu 29 žiakov našej školy.
Žiaci I. stupňa riešili 18 úloh, ostatní 24 úloh. Pri každej úlohe bolo 5 možných odpovedí, z ktorých bola vždy len jedna správna. Zaujímavé na hodnotení odpovedí bolo, že za každú nesprávnu odpoveď žiak stratil 1 bod. Na vypracovanie všetkých úloh mali súťažiaci 60 minút čistého času.
V súčasnosti sú už výsledky na internete na stránke www.matematickyklokan.sk, kde si ich môže podľa prideleného kódu pozrieť každý zapojený žiak. Mirko Ďurkech z 3.A, Ivan Ďurica z 5.B a Jakub Pružinský zo 6.A sa zaradili medzi 20 percent najúspešnejších a Barborka Baránková zo 7. A medzi päť percent najlepších z celého Slovenska. V máji dostanú všetci súťažiaci diplomy a uskutoční sa žrebovanie troch účastníkov súťaže, ktorí vyhrajú notebooky.

 

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638301bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.