26.4.2011 Veľkonočná výstava PDF Tlačiť E-mail

velkonocna-vystava28V o štvrtok v čase, keď sa do školy už väčšinou nechodí, to vyzeralo pri našej škole opačne. Schádzali sa tu žiaci, rodičia ako i obyvatelia sídliska, aby si prezreli výstavu veľkonočných dekorácií, ktoré zhotovili žiaci a pedagógovia školy. A nielen preto. Popri výstave boli pripravené aj tvorivé dielne, kde sa mohli naučiť, a veru aj  naučili, zdobiť a vyrábať veľkonočné kraslice tradičnými ako i netradičnými technikami. Svoju šikovnosť ukázali pri madeirovej a patchworkovej technike, ktorú predvádzala pani Kafríková, servítkovej technike, do ktorej nás zaúčali pani zástupkyňa Mirka Jakabovičová a pani učiteľka Alenka Drblíková, taje voskovej techniky ukázala pani zástupkyňa Danka Baránková a čarovanie pomocou farieb na sklo, predviedla pani vychovávateľka Bibka Pretáková. Na svoje si prišli aj chlapci, ktorí sa nedali zahanbiť pri zdobení kraslíc, ale napriek tomu ich najviac lákalo pletenie korbáčov, ktoré predvádzal a zároveň učil pán školník Martin Kvaššay.
Nuž a takto v príjemnej a tvorivej atmosfére, sme si pripomenuli staré tradície a spoločne sa naladili na blížiace sa veľkonočné sviatky.
Celé podujatie bolo pripravené v réžií pani vychovávateliek školského klubu detí a koordinátora environmentálnej výchovy na škole.