Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

14.6.2011 Olympionici z "osmičky" PDF Tlačiť E-mail

1-skolska-olympiadaMyšlienka, zorganizovať školskú olympiádu, sa zrodila v minulom školskom roku, kedy žiaci našej školy reprezentovali Považskú Bystricu na IV. Rožňovskej olympiáde dětí a mládeže 2010 - společné sportovní hry škol bez hranic, kde aj napriek tomu, že nie sme škola so športovým zameraním, podali veľmi dobré športové výkony. 1. júna o ôsmej hodine ráno bolo všetko pripravené a športové zápolenie medzi triedami sa mohlo začať. Na prípravu dozeral šesťčlenný organizačný tím, ktorý tvorili pedagogickí pracovníci školy.
Po slávnostnom nástupe triednych kolektívov a zapálení olympijského ohňa, nasledoval príhovor riaditeľky školy, sľub rozhodcov a sľub športovcov. Súťažilo sa celé dopoludnie v deviatich športových disciplínach: beh na 50 metrov, mini futbal, výdrž v zhybe, štafeta, basketbal, vytrvalostný beh, preťahovanie lanom, hod plnou loptou, skok do diaľky z miesta. V jednotlivých disciplínach súťažili medzi sebou triedy jedného ročníka. Po absolvovaní každej športovej disciplíny boli vyhlásení najlepší traja športovci za ročník. Jednotlivci, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach získali medovníkovú medailu a cenné body do celkového hodnotenia tried v kolektívnych disciplínach bol odmenený víťazný kolektív. Výsledky sa priebežne spracovávali a vyhodnocovali na hlavnej výsledkovej tabuli. Najlepším športovým kolektívom prvého stupňa sa stala trieda II.A. Zástupcovia triedy si z rúk Mgr. Mariána Sopčáka, zástupcu primátora Mesta Považská Bystrica, prevzali putovný pohár. Najlepším športovým kolektívom druhého stupňa sa stala trieda VII.A. Putovný pohár odovzdal zástupcom triedy Mgr. Jozef Bielik, poverený vedením odboru sociálnych vecí, školstva a kultúry.
Po slávnostnom vyhlásení víťazov čakalo na športovcov milé prekvapenie, ktoré im pripravili rodičia pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.
Za pomoc pri zabezpečovaní podujatia , ale aj pri samotnej realizácii podujatia, ďakujeme rodičom žiakov pani Andrei Piačkovej, Lenke Svoradovej, Dane Baginovej, Radmile Krčmárikovej, trénerovi BK Považská Bystrica Petrovi Romanovi, príslušníkom OO PZ v Považskej Bystrici Lukášovi Magátovi, Michalovi Čelkovi, Jurajovi Klabníkovi a majiteľovi firmy RD TRANS Jozefovi Ďurajkovi.
Tešíme sa o rok.

 

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638288bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.