30.6.2011 Svätojánska noc v školskom klube PDF Tlačiť E-mail

svatojanska-nocV piatok 24. júna 2011 v netradičnom čase o 19,00 sa pred vchodom do našej školy schádzali klubisti pani vychovávateľky Hurtíkovej a Vojáčkovej, aby spoločne strávili čaro svätojánskej noci. S veľkým očakávaní, čo ich čaká, vchádzali do svojich oddelení, ktoré sa na čas premenili na ich „spálne". A keďže všetky čary a kúzla pôsobia s príchodom polnoci, čas ktorý im zostával, si  spríjemnili zaujímavými aktivitami. Ako prvé absolvovali v telocvični štafetové súťaže, po ktorých nasledovala, už v priestoroch klubu, diskotéka.
S blížiacou sa hodinou duchov, sa presunuli zo školy hľadať krížne cesty... Počas ich hľadania, v obkľúčení tmy, deti načúvali zvukom prírody, pozorovali oblohu a niektorým sa, či veríte a či nie, podarilo zahliadnuť aj podivné bytosti...
Po dosiahnutí cieľa, ktorý bol na mieste kde sa stretáva viacero ciest a chodníkov, si porozprávali svo tradíciách a zvykoch svätojánskej noci, poobzerali, či sa nám príroda neotvorí niektoré so svojich pokladov a napokon sa v tichosti spojenej s pozorovaním nočnej prírody, pobrali na pochod do ich dočasného nočného domova. Tu, po absolvovaní osobnej hygieny a prezlečení sa do pyžama, nasledovali polnočné rozhovory pri sviečkach, kde sa deti podelili o svoje dojmy a dozvedeli sa rôzne zaujímavé príhody viažuce sa k tejto zázračnej noci.
Na druhý deň ráno pripravili deti spolu s pani vychovávateľkami chutné raňajky, upratali a vyhodnotili celé podujatie. Na pamiatku si každý odniesol domov, okrem pekných zážitkov, aj účastnícky list.