11.6.2013 Týždeň zdravého maškrtenia na I. stupni PDF Tlačiť E-mail

maskrtenie 12Celoslovenský edukačný projekt Modrý kruh vznikol pod záštitou Slovenskej diabetologickej spoločnosti. Je zameraný na podporu prevencie diabetes mellitus II. typu a na podporu zdravého životného štýlu detí na základných školách. Do projektu sa zapojila aj naša škola.
Projekt pod názvom „Týždeň zdravého maškrtenia na I. stupni", ktorý vypracovala Mgr. A. Drblíková bol vyhodnotený medzi školami celého Slovenska ako úspešný.
Realizovali sme ho v termíne od 13. - 17.5.2013.
V pondelok 13. 5 nás čakali vo vestibule školy dievčatá V. B prezlečené za jabĺčka a škatule od mlieka. Rozdávali jablká pre každého žiaka I. stupňa, ktoré nám venovala firma Michaela Fruit.
Pripravili sme:
1. Výstavu obalov zdravých a nezdravých potravín, ovocia, zeleniny, kníh zdravej výživy.
2. Pohybom ku zdraviu - pod vedením pani vychovávateľky Z. Vojáčkovej sme si zacvičili v telocvični aerobic a spoločne zatancovali, takže sa z telocvične ozývalo tlieskanie, búchanie a spev.
3. Zdravý bufet - príprava šalátov, nátierok, ovocných mís v triedach a ochutnávka všetkého dobrého a zdravého v školskej jedálni. Pani kuchárky a vedúca školskej jedálne nám k zdravým jedlám pripravili chutné, bylinkové a ovocné čaje.
4. Výtvarné a literárne súťaže. Porotou boli vybrané najkrajšie a odmenené cenami.
5. Stravovacia anketa pre žiakov I. stupňa aj s vyhodnotením, pri ktorom nám pomohli žiaci II. stupňa pod vedením Mgr. Ľ. Husseinovej.
6. Plagát „Modrý kruh", ktorý sme zhotovili z modrých vrchnákov minerálok. Aktívne zbierali všetci žiaci.
7. Z pozbieraných receptov od rodičov našich žiakov sme pripravili knihu s názvom „Zdravé recepty".
Fotky z jednotlivých akcií si môžete pozrieť na našej stránke.
Môžete si pozrieť prezentáciu a video záznam z jednotlivých akcií počas týždňa.
Ak chcete nahliadnuť do knihy zdravých receptov, ponúkame Vám ju na stránke.
Ďakujeme všetkým rodičom za pomoc pri príprave a realizácii nášho projektu, za ochotu spolupracovať.
Mgr. Drblíková Alena

Posledná úprava Utorok, 11 Jún 2013 20:49