Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Návšteva Mestského úradu v Považskej Bystrici PDF Tlačiť E-mail

mu 3Vyučovací predmet Regionálna výchova patrí k tým predmetom, ktoré neponúkajú len teoretické vedomosti, ale aj možnosť zistiť fakty o našom regióne prostredníctvom exkurzií, tvorbou projektov a prezentácii. O tom, ako funguje riadenie nášho mesta sa mohli presvedčiť žiaci IV.A a IV.B triedy s pani učiteľkami Mgr. A. Drblíkovou a Mgr. K. Fapšovou 27. mája 2013 na Mestskom úrade v Považskej Bystrici. Srdečne nás privítal viceprimátor Mgr. Marián Sopčák. Žiaci mohli nazrieť do priestorov mestského úradu, videli obradnú sieň, priestory, v ktorých zasadá mestská rada a mestské zastupiteľstvo, navštívili mestskú políciu.
V priestoroch mestského zastupiteľstva im viceprimátor vysvetlil podstatu mestskej samosprávy i jednotlivých úradov. Žiaci dostali priestor na diskusiu a kládli zvedavé otázky. Viceprimátor na všetky otázky ochotne odpovedal. Dve príjemne strávené hodiny žiakov obohatili o nové poznatky a skúsenosti. Nestáva sa totiž každý deň, aby sme mohli sedieť v zasadacej miestnosti mestského úradu, diskutovať a klásť otázky viceprimátorovi, ako aj rozprávať sa s príslušníkmi mestskej polície.

Posledná úprava Štvrtok, 20 Jún 2013 17:37
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638488bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.