Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Rozprávkové popoludnie pre žiakov ŠKD PDF Tlačiť E-mail

rozpr-popoludnie 10Dňa 03. 06. 2013 sa naša škola zmenila na rozprávkovú krajinu. Žiaci ŠKD sa vydali na výpravu rozprávkovou cestou, počas ktorej ich sprevádzali pani vychovávateľky Z. Vojáčková, A. Lipková, pani zástupkyňa D. Markovičová a pani učiteľka L. Mináriková. Ich putovanie   nebolo naozaj jednoduché. Nájsť cestu do rozprávky len pomocou indícií  dalo zabrať nielen žiakom, ale i pani učiteľkám a vychovávateľkám.
A čo čakalo na žiakov v rozprávkach?
Tri prasiatka chceli nový domček, a tak sa žiaci pustili do práce, stavania domčeka zo stavebnice. Červená Čiapočka potrebovala pomôcť s nákupom pre starú mamu. Žiaci museli byť veľmi opatrní, aby sa cez prekážky dostali k starej mame s neporušeným nákupom. Nakoľko Popoluške odleteli holúbky, žiaci triedili fazuľku od šošovice a hrášku, ktoré pomiešala zlá macocha. Ukázali, že majú veľkú trpezlivosť a sú naozaj zruční.
Počas putovania sa žiaci ocitli aj pri medovníkovej chalúpke. Tam na nich čakalo puzzle, ktoré museli najskôr zložiť a potom z neho poskladať chalúpku. A aké by to bolo rozprávkovo bez kozliatok a vlka, ktorý vystrašil i nás? O tom, že nie je jednoduché spoznať spolužiaka so zatvorenými očami si mohli žiaci vyskúšať práve v tomto stanovišti.
Deti so záujmom prechádzali z rozprávky do rozprávky, plné očakávania, čo na nich ešte čaká. V každej rozprávke, samozrejme po slnení úloh, dostali žiaci písmenká. Keď ich správne zoradili, vyšlo im miesto, kde na nich čakala odmena. Z rozprávky sa teda ocitli u pani riaditeľky, ktorá ich už očakávala a žiakom rozdala sladké odmeny.
Za podujatie ďakujeme žiakom žiackeho parlamentu, ktorí spolu s pani zástupkyňou D. Markovičovou a pani učiteľkou L. Minárikovou nelenili a celé podujatie pripravili.

 

Posledná úprava Štvrtok, 20 Jún 2013 18:00
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638493bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.