28.6.2013 Škola v prírode - 2. turnus PDF Tlačiť E-mail

skola-v-prirode23Škola v prírode sa uskutočnila v termíne 17.-21. júna 2013. Zúčastnilo sa jej 32 žiakov 4. ročníka s pani učiteľkami M. Kotačkovou, D. Baránkovou , pani vychovávateľkou E. Valachovou a zdravotníkom R. Fapšom.  Z kapacitných dôvodov sme sa museli rozdeliť do 2 turnusov.
Čo sme zažili okrem niekoľkých hodín matematiky, slovenského jazyka, prírodovedy,..."odučených" vonku v terchovskej záhrade pri hoteli?
Absolvovali sme vychádzku do okolia. V rámci nej sme navštívili Kalváriu s krížovou cestou, sochu Jánošíka aj terchovský betlehem, kde sme sa oboznámili s jeho históriou. Deti pracovali na zhotovení loga izby a jeho prezentácii. Večer sme často spoločne trávili v terchovskej záhrade pri hrách na preliezačkách, hojdačkách a na trampolíne. Navštívili sme Vrátnu dolinu. Osviežili sme sa v potoku, lebo celý týždeň bolo veľmi teplo. Jeden večer sme hrali loptové hry na neďalekom ihrisku.
V Dinoparku sme absolvovali lanovú dráhu, ktorá preverila odvahu a šikovnosť detí. Zdravotník rozprával na témy resuscitácia a kliešte. Opekali sme špekáčiky. Jeden podvečer p. vychovávateľka a zdravotník pripravili trasu v lese s hľadaním Jánošíkovho pokladu - balíčky s názvami drobných odmien, ktoré potom dostali pri hoteli v terchovskej záhrade, blahoželali sme oslávencovi k narodeninám. Uskutočnili sme aj túru do Jánošíkových dier. Posledný večer patril rozlúčkovej diskotéke, hrali sa stoličkový a šatkový tanec, prezreli fotografie na notebooku. Prekvapením pre deti bol nočný pochod k soche Jánošíka - deti hľadali „jeho" poklad.
V rámci pobytu v škole v prírode sa súťažilo a najčistejšiu a najaktívnejšiu izbu. Každý deň sme deťom pripravili tzv. otázku dňa, v ktorej sme preverovali ich pozornosť.
Posledný deň sme využili na návštevu prírodnej galérie. Vyhodnotili sme súťaže: logo izby, naj izba, naj turista, naj stravník, naj tanečník, žrebovala sa tombola - každý získal balíček s darčekmi a účastnícky list.
5 dní prešlo veľmi rýchlo a my sme sa vrátili nadšení, opálení, s množsvom suvenírov a zážitkov.

Posledná úprava Piatok, 28 Jún 2013 18:32